Warsztaty fotografii kulinarnej – lipiec’15

Posted

Warsztaty Fotografii%0Akulinarnej%0A13.05 (3) 500

NARRRESZCIE TAK DŁUGO WYCZEKIWANE WARSZTATY!!!

Prowadzisz bloga kulinarnego, jesteś kucharzem, managerem restauracji, albo po prostu uwielbiasz gotować i chcesz robić wspaniałe zdjęcia swoich potraw?

Zapraszamy na warsztaty fotografii kulinarnej z absolutnymi specjalistami w tej dziedzinie!

Fotografia jedzenia to jedna z najtrudniejszych dziedzin fotografii. Pozornie prosta, wystarczy upichcić coś smacznego, podać w wyjątkowy sposób i… nie wiedzieć czemu na zdjęciu nie wygląda tak apetycznie. A przecież obie pasje – kulinaria i fotografia – są blisko, uzupełniają się. Blogi kulinarne, nowoczesne menu są opatrzone ogromną ilością zdjęć, wręcz sprawiają, że na sam widok opisywanych potraw czujemy się głodni.

Na warsztatach pokażemy Wam, jak skomponować wymarzony zestaw zdjęć, który nie pozostawi wątpliwości, co do jakości serwowanych potraw. Przerobimy każdy detal, możliwości aparatu, światło, kompozycję, żebyś był pewien, że Twoje zdjęcia pobudzą apetyt. Na widok tych fotografii każdy poczuje ucisk w żołądku. Zgłodnieliśmy, a ty?
Prowadzący:
Łukasz Walaszczyk i Michał Różalski – fotografowie, wykładowcy fotografii. Od wielu lat organizują i prowadzą warsztaty fotograficzne. Są autorami wielu sesji kulinarnych dla poznańskich restauracji. Ich zdjęcia można oglądać regularnie w największym polskim miesięczniku kulinarnym Kuchnia – magazyn dla smakoszy wydawanym przez Agora S.A.
Cierpliwi, kompetentni, uśmiechnięci i pomocni. Ich warsztaty to przede wszystkim praca z aparatem w ręku, bez zbędnej teorii.

Data: 11 lipca 2015, od 10.00 do 16.00
Miejsce: Studio Warsztat Kadru, ul. Ogrodowa 18/1
Zapisy: info@warsztatkadru.pl, lub zgłoszenia tel. 502084370
Ilość miejsc ograniczona: maksymalnie 7 osób w grupie
Cena: 430 zł
Program:
Na dobry początek:
Pełen zakres podstaw związanych z obsługą aparatu fotograficznego, a następnie smakujemy kulinariów fotograficznych…
Przystawka fotograficzna – kreowanie oświetlenia i wykorzystanie światła dziennego i jego możliwości w tworzeniu plastyki zdjęć.
W dobrym guście:
Aranżacja planu – układanie produktów, dań i innych pyszności w smakowity kadr, czyli kompozycja w świecie kulinariów jako absolutna podstawa dobrego smaku i budowanie apetyczności kadru. Użycie lampy błyskowej jako głównego lub dodatkowego źródła światła.
Kropka nad i:
Kadr w klimacie… – tworzenie scenerii do klimatycznych zdjęć, takich, by ślinka ciekła. Aranżowanie ciekawych ujęć wieloplanowych, podkreślanie motywu głównego za pomocą małej głębi ostrości, rozmyciem tła. Poznamy także triki często stosowane w fotografii kulinarnej.
Co ważne, dopracujemy także do perfekcji nasycenie kolorystyczne by nasze fotografie miały niepowtarzalny charakter.

W cenie zapewniamy:
– aparaty fotograficzne (dla osób nie posiadających własnego sprzętu)
– pełen wachlarz obiektywów marki Sigma do korzystania w trakcie warsztatów
– statywy fotograficzne
– niezbędne produkty i dania do fotografowania
– talerzyki, miseczki, deseczki i tysiąc ciekawych naczyń i obiektów do zdjęć.

Zajęcia odbywają się w studiu Warsztat Kadru przy ul. Ogrodowej 18/1
Godz. 10.00 – 16.00
Na zajęciach chętnie też obejrzymy Wasze zdjęcia i indywidualnie doradzimy, co zrobić by otrzymywać taki efekt wizualny o jakim marzycie. ·

Zapraszamy na najsmaczniejsze warsztaty fotograficzne w mieście!

Dodaj komentarz