Wiosenne warsztaty fotografii kulinarnej

Posted

Prowadzisz bloga kulinarnego, jesteś kucharzem, managerem restauracji, albo po prostu uwielbiasz gotować i chcesz robić wspaniałe zdjęcia swoich potraw? Zapraszamy na warsztaty fotografii kulinarnej z Warsztatem Kadru!

Blogi kulinarne, nowoczesne menu są opatrzone ogromną ilością zdjęć, wręcz sprawiają, że na sam widok opisywanych potraw czujemy się głodni. Na warsztatach pokażemy Wam, jak skomponować wymarzony zestaw zdjęć, który nie pozostawi wątpliwości, co do jakości serwowanych potraw. Przerobimy każdy detal, możliwości aparatu, światło, kompozycję, aby mieć pewność, że Twoje zdjęcia pobudzą apetyt.

Program:

  • Na dobry początek: Przystawka fotograficzna – kreowanie oświetlenia i wykorzystanie światła dziennego i jego możliwości w tworzeniu plastyki zdjęć.
  • W dobrym guście: Danie główne – układanie produktów, dań i innych pyszności w smakowity kadr, czyli kompozycja w świecie kulinariów jako absolutna podstawa dobrego smaku i budowanie apetyczności kadru. Użycie lampy błyskowej jako głównego lub dodatkowego źródła światła.
  • Kropka nad „i”: Deser w klimacie – tworzenie scenerii do klimatycznych zdjęć, takich, by ślinka ciekła. Aranżowanie ciekawych,wieloplanowych ujęć, podkreślanie motywu głównego za pomocą małej głębi ostrości, rozmyciem tła, poznamy triki często stosowanymi w fotografii kulinarnej. Co ważne, dopracujemy także do perfekcji nasycenie kolorystyczne by nasze fotografie miały niepowtarzalny charakter.

Warsztaty odbędą się 6 kwietnia od 11:00 do 17:00 w Concordia Design, Creative Room, Poziom 0
Koszt uczestnictwa – 460 zł.
(w cenie są wszystkie produkty używane podczas warsztatów oraz lunch)
Zapisy: info@concordiadesign.pl

Na zajęciach chętnie też obejrzymy Wasze zdjęcia i indywidualnie doradzimy, co zrobić by otrzymywać taki efekt wizualny o jakim marzycie.

Zapewniamy:

  • aparaty fotograficzne (dla osób nie posiadających własnego sprzętu)
  • pełen wachlarz obiektywów marki Sigma do korzystania w trakcie warsztatów
  • statywy fotograficzne>
  • niezbędne produkty i danie główne przygotowane przez szefa kuchni Concordia Taste.
  • talerzyki, miseczki, deseczki i tysiąc ciekawych naczyń i obiektów do zdjęć.>

Dodaj komentarz