Zobacz jak pracujemy

Upalny dzień, lipiec 2012 roku. Wyjątkowe warsztaty, otwarte dla wszystkich chętnych, organizuje Warsztat Kadru oraz Sigma Pro Centrum. Można przymierzyć się do wszelakich możliwych obiektywów, wysłuchać prawd objawionych, ale przede wszystkim – poszaleć z aparatem zarówno w studio, jak i w plenerze. Fotografia makro, modelki w wyszukanych kostiumach i body painting, sesja portretowa – tak, tego wszystkiego mieliśmy okazję spróbować.

 

Na naszych zajęciach nie ma schematów, stereotypów, nudy, ziewania, niezaspokojonych potrzeb. Zamiast spędzać długie godziny w ławce, wkuwając teorię, po prostu płynnie przechodzisz do praktyki. My wiemy, kiedy jesteś na to gotowy. Wiemy też, kiedy jest czas na zajęcia dla mam, a kiedy na zajęcia dla dam. Panowie również mają swój moment i miejsce, nie tylko za obiektywem, czasem także przed – obca nam jest dyskryminacja. Wykładamy, malujemy, czeszemy, ustawiamy oświetlenie, po prostu jesteśmy wielofunkcyjni. Już wiesz, czego się dzięki nam nauczysz?

 

Mówiliśmy ci już, że w naszym studio dzieje się wiele ciekawych wydarzeń? Tak, być możę to pamiętasz, a jeśli nie – koniecznie przyjdź na naszą kolejną wystawę! Jedna z zaproszonych przez nas fotografek, Magda Kwiatkiewicz, pokazała z bliska prawdę o Tajlandii, taką, jakiej nie ma w naszych europejskich gazetach i telewizorach. Prawdę o tym, w co wierzą i jak poważnie do tego podchodzą. Przyjrzała się ich codzienności i pozwoliła nam oglądać z bliska rytuały i obrzędy religijne mieszkańców wyspy Phuket. Mieliśmy dreszcze, przyglądając się tym zdjęciom.

 

Wiemy, jak połączyć naukę z dobrą zabawą. Dowód? Zobacz, jak pracujemy w studio z tymi, którzy są z nami nadal i uczestniczą w kursach dla zaawansowanych. Umiemy się bawić sztuką, potrafimy każfy, nawet pozornie banalny temat, uczynić rozkosznie zabawnym, lubimy naszych modeli, a oni – podobnie jak my – uwielbiają atmosferę twórczej pracy bez niepotrzebnych napięć. Sam się przekonasz, kiedy wejdziesz do studia z aparatem w ręku i gotowym pomysłem. My też nie możemy się doczekać.