Prowadzący

Łukasz Walaszczyk moc fotografii odkrył 1 listopada na cmentarzu mając 17 lat, a póżniej ukończył ASP w Poznaniu, specjalizacja komunikacja multimedialna oraz PWSFTiTv w Łodzi na wydziale operatorskim, specjalność fotografia. Fotograf z wykształcenia oraz wykładowca fotografii z zamiłowania, od 2005 uczy fotografii w ASW SSW w Poznaniu, wykłada także w Fashion School. Od 2004 roku prowadzi i organizuje kusy i warsztaty fotograficzne. Kurator wielu wystaw tematycznych, w tym fotografii podróżniczej, jak również wielu wystaw zbiorowych. Poeta. W IKS publikuje cyklicznie teksty o fotografii. Pasjonat dobrej kuchni – na talerzu i w kadrze. Fascynuje go człowiek, niestrudzenie pracuje nad kolejnymi projektami związanymi z szeroko pojętym portretem. Pilot rajdowy. Nieustannie poszukuje nowych wyzwań i adrenaliny. Pełen optymizmu i radości życia. Zaraźliwie zafascynowany fotografią.

e-mail: lukasz.walaszczyk@warsztatkadru.pl

fb: http://www.facebook.com/lukasz.cukier.walaszczyk

Michał Różalski przez dekadę pracował przy wdrożeniach systemów informatycznych, zanim spotkał Łukasza, dzięki któremu odważył się zacząć fotografować na poważnie. Podczas pleneru fotograficznego wraz z innymi uczestnikami założył grupę fotograficzną „Olinkluzif”, wówczas też zaczął zajmować się organizowaniem wystaw fotograficznych. Podczas organizacji wystawy Moniki Lisieckiej jego drogi ponownie skrzyżowały się ze ścieżkami Łukasza, wówczas zapadła decyzja o ścisłej współpracy przy Warsztacie Kadru. Ustawicznie rozwija się i poszukuje wiedzy i umiejętności poszerzających możliwości zarówno jako fotografa, jak i wykładowcy. Zawsze uśmiechnięty, pełen entuzjazmu, wizjoner.

e-mail: michal.rozalski@warsztatkadru.pl

fb: http://www.facebook.com/michal.rozalski

Damian Ziobrowski to poznaniak z wyboru, urodzony na wschodnich krańcach Polski. Prawdziwy artysta, z krwi, kości i jak malowanie. Ukończył poznańską Akademię Sztuk Pięknych, zaś po opuszczeniu jej murów wystawiał, wystawiał, wystawiał. Sam, w grupie, zbiorowo i solo – ma już całkiem imponującą kartotekę dokonań artystycznych. Na tym jednak nie poprzestaje, ponieważ zdarza mu się też dość często popełniać recenzje i teksty krytyczne. Krytykuje, co może, a może, bo ma talent. Dusza towarzystwa, dowcipny i z dużym poczuciem humoru. Poeta. Fotografia go fascynuje, pochłania i uszczęśliwia.

Monika Lisiecka to najbardziej znana poznańska fotografka. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, przez dwa lata była asystentką na Akademii Sztuk Pięknych w studiu Fotografii Reklamowej, prowadząc w tym samym czasie galerię „Naród Sobie” w Teatrze Polskim. Specjalistka w zakresie fotografii i grafiki warsztatowej kieruje się w swojej twórczości dewizą „Nie ma złych modeli, są tylko źli fotografowie”. Autorka niepowtarzalnego cyklu fotografii „Musical Journey”, w ramach którego na czarno-białych fotografiach z koncertów i sesji prywatnych portretuje muzyków światowego formatu. Wyjątkowa osobowość o nietuzinkowym spojrzeniu na rzeczywistość. Obcowanie z nią zdecydowanie pobudza kreatywność i zmusza do poszukiwania nowych środków wyrazu. Choć tak naprawdę trudno jej dorównać, dlatego warto się od niej uczyć.